Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Czwartek, 21.11.2024
KOMUNIKAT: Otwarty Staż Okinawa Kobudo, Pińczów 16.11.2024.

Sukcesy
Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo od wielu lat odnosi spektakularne sukcesy na wielu płaszczyznach w kraju i za granicą. Niektóre z nich tworzą historię polskiego karate i kobudo.
1980 r. (kwiecień). Aleksander Staniszew jako pierwszy Polak zdobywa czarny pas w oryginalnym Karate i oficjalnie jako pierwszy wprowadza Okinawa Shorin-Ryu do naszego kraju (czerwiec 1981 r.).

1981 r. (maj). Aleksander Staniszew jako pierwszy Polak zdobywa czarny pas w Kobudo i oficjalnie jako pierwszy wprowadza Okinawa Kobudo do naszego kraju (czerwiec 1981 r.).

1991 r. (kwiecień). Przez ówczesny Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie, Polska Unia Shorin-Ryu Karate zostaje zarejestrowana jako pierwsza organizacja stylowa karate w naszym kraju na prawach polskiego związku sportowego.
1993 r. (wrzesień). Po raz pierwszy przyjeżdża do Polski mistrz kobudo sensei Kenyu Chinen. Naucza kobudo na Ogólnopolskim Seminarium w Pińczowie.
1997 r. (sierpień). Jako pierwsza w historii polskiego karate, reprezentacja Shorin-Ryu jedzie na Okinawę - miejsce gdzie powstało karate. Polacy biorą udział w specjalistycznych treningach oraz w Pierwszym Światowym Turnieju Okinawa Karate i Kobudo - największej w historii imprezie karate (ok. 8000 - osiem tysięcy czarnych pasów z całego świata z różnych styli). Polska ekipa bierze również udział w pokazach wspólnie z największymi mistrzami Okinawa Karate i Kobudo podczas inauguracji otwarcia Okinawa Budokan. Sensei Staniszew otrzymuje status jednego z 50 międzynarodowych obserwatorów Turnieju.
2002 r. (sierpień). Ekipa polskiego Shorin-Ryu jako pierwsza daje samodzielnie cykl pokazów karate w Prefekturze Okinawy (Naha oraz Iejima) - miejscu narodzin karate i kobudo. Pokazy relacjonowane są przez japońską telewizję i prasę.
2002 r. (październik). Do Polski przyjeżdża po raz pierwszy oficjalna delegacja mistrzów z Okinawy reprezentująca trzy podstawowe style karate: Shorin-Ryu, Goju-Ryu i Uechi-Ryu pod przewodnictwem Sensei M.Yagi - 10 dan, sukcesora Goju-Ryu Karate. W Warszawie po raz pierwszy w naszym kraju zostaje przeprowadzone seminarium wielostylowe, w którym uczestniczy ponad 300 czarnych pasów.
2006 r. (lipiec). Prezydent PUSKK Aleksander Staniszew jako pierwszy Polak otrzymuje wysoką funkcję w zarządzie światowej Organizacji Karate. Obejmuję funkcję Sekretarza Generalnego w World Oshukai Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation z siedzibš w Yomitan (Prefektura Okinawy - Japonia).
2007 r. (kwiecień). PUSKK organizuje w Warszawie pierwszą w Polsce edycję Pucharu Świata Shorin-Ryu Karate. Reprezentacja polskiego Shorin-Ryu zdobywa pierwsze miejsce zdobywając w sumie 32 medale pozostawiając za sobą Francję, Kanadę i Japonię. W towarzyszącym Pucharowi międzynarodowym seminarium bierze udział ponad 400 czarnych pasów z pięciu kontynentów.
2010 r. (czerwiec). PUSKK jako pierwsza organizacja w Polsce wprowadza nagrodę "SENSEI" w postaci statuetki przyznawanej w kategoriach międzynarodowej i krajowej. Wręczenie statuetki odbywa się corocznie podczas uroczystej Gali "SENSEI" będącej częscią Centralnego Kongresu Karate
2011 r. (kwiecień). Sensei Aleksander Staniszew jako pierwszy Polak zdobywa na drodze egzaminu najwyższy techniczny stopień w karate - 8 dan.

2013 (sierpień, Okinawa - Japonia). Reprezentacja Polski Shorin-Ryu, jako pierwsza w historii polskiego karate, zdobywa medale w ojczyźnie karate.
2017 (sierpień, Tokyo - Japonia), reprezentacja Polski Shorin-Ryu Karate jako pierwsza i jedyna jak dotychczas dyscyplina sportowa polskich sportów walki wygrywa Puchar Świata w Karate w stolicy Japonii - Tokyo zdobywając 8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych medali. W treningach bierze udział ponad 70 instruktorów Shorin-Ryu Karate z Polski.
Copyright © 2000-2024 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew