Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 28.09.2021
KOMUNIKAT: Staż Okinawa Kobudo, Pińczów 2 października 2021.

Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
TRENINGI NA OKINAWIE 2008


W drugiej połowie sierpnia 2008 r. ekipa Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo uczestniczyła w treningach na Okinawie (Japonia). Była to już piąta wizyta Polaków w miejscu powstania karate. Obecnie tylko na Okinawie uprawia się oryginalne karate tradycyjne. Polacy uczestniczyli codziennie w kilkugodzinnych treningach Shorin-Ryu Karate oraz Kobudo. Zajęcia prowadził głowny instruktor W.O.F. sensei Kenyu Chinen (9 dan). Treningi odbywały się w głównym dojo W.O.F. w Yomitanie.

Skład tegorocznych uczestników stażów stanowili sensei: Aleksander Staniszew (7 dan), Zbigniew Wójcik (5 dan), Tomasz Zając (4 dan), Adam Jamróz, Danuta Tobiasz - Podgórska, Michał Rumak, Mariusz Tomczyk, Marcin Piekarczyk (wszyscy 2 dan), oraz Piotr Plewa, Monika Kalicka, Mateusz Marczewski (wszyscy 1 dan). Oprócz Polaków w treningach brali udział Kanadyjczycy, Francuzi, Japończycy i Okinawańczycy.

Sensei Aleksander Staniszew uczestniczył w spotkaniu z gubernatorem w sprawie organizacji w 2011 r. na Okinawie kolejnej edycji Pucharu Świata Karate Tradycyjnego. Oprócz treningów uczestniczono w szerokim programie kulturalnym zorganizowanym specjalnie przez główne dojo W.O.F.
Copyright © 2000-2021 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew