Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Piątek, 12.07.2024
KOMUNIKAT: Letni Mistrzowski Staż Shorin-Ryu Karate, Pińczów 15-16.06.2024.

Hanshi Kenyu Chinen
Kenyu Chinen urodził się w 1944 r. na wyspie Ie w Prefekturze Okinawy. Treningi Shorin-Ryu Karate i Kobudo rozpoczął w 1959 r. u mistrza Shuguro Nakazato. Od 1962 r. ćwiczył kobudo u mistrza Shinpou Matayoshi, stając się wkrótce jego najlepszym uczniem. W połowie lat siedemdziesiątych Kenyu Chinen dokonuje modernizacji niektórych zaawansowanych kobudo kata oraz konstruuje szkolne kata i kihony dla grupy broni podstawowych. Wprowadza też zmiany, które zostają zaakceptowane przez jego nauczyciela mistrza Matayoshi i wprowadzone do Okinawa Kobudo, nadając stylowi dzisiejszy kształt.


CERTYFIKAT WYDANY PRZEZ MISTRZA CHOSHINA CHIBANĘ (10 DAN),
PROMUJĄCY KENYU CHINENA NA PIERWSZY STOPIEŃ MISTRZOWSKI W MARCU 1968 ROKU.


SŁAWNI NAUCZYCIELE KENYU CHINENA


Choshin Chibana
10 dan Okinawa Shorin-Ryu Karate

Shuguro Nakazato
10 dan Okinawa Shorin-Ryu Karate

Shinpou Matayoshi
10 dan Okinawa Kobudo

Katsuya Miyahira
10 dan Okinawa Shorin-Ryu Karate


W 1976 r. mistrz Kenyu Chinen został wysłany z Okinawy do Europy aby tu rozpowszechniać Shorin-Ryu Karate i Kobudo. Pierwsze dojo otworzył w Paryżu we Francji. Dzieląc czas między Francję i Okinawę, mistrz Chinen kontynuuje swoją naukę Kobudo u mistrza Matayoshi oraz Shorin-Ryu Karate u mistrza Katsuya Miyahiry.


Mistrz Katsuya Miyahira i sensei Kenyu Chinen.


W 1986 r. mistrz Chinen opublikował książkę "Kobudo d'Okinawa" która stała się światowym bestsellerem. W 1993 r. zostaje Prezydentem i Głównym Instruktorem World Oshukai Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation.Oprócz Kobudo Kenyu Chinen trenował również Hakkaku Kata u Mistrza Matayoshi.


W 2004 r. otwiera główne dojo W.O.F. w Yomitan na Okinawie. W tym samym roku, wraz z mistrzami Meitatsu Yagi oraz Yasuo Shimoji, otwierają Okinawa Traditional Karatedo Kobudo International Center. Centrum promuje na świecie Tradycyjne sztuki walki z Okinawy: Shorin-Ryu, Goju-Ryu, Uechi-Ryu oraz Kobudo. Mistrz Kenyu Chinen stale naucza Shorin-Ryu Karate i Kobudo na wszystkich kontynentach. Wykształcił ponad 1000 czarnych pasów w tradycyjnym Okinawa Shorin-Ryu Karate Do oraz Okinawa Kobudo. Posiada 10 Dan w Shorin-Ryu Karate oraz 9 dan w Kobudo. Jest również doktorem honoris causa sztuk walki. Zasiada w komitecie doradczym d/s światowego Karate i Kobudo Gubernatora Prefektury Okinawy.


Kenyu Chinen
10 dan Okinawa Shorin-Ryu Karate
Kenyu Chinen
9 dan Okinawa Kobudo


Copyright © 2000-2024 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew