Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Piątek, 15.12.2017
KOMUNIKAT: Staż Shorin-Ryu Karate , Pińczów 16 -17. 12. 2017.News
Międzynarodowy Staż Okinawa Kobudo .
2017-11-29
12:07:43

W dniach 25-26 listopada odbył się w Warszawie Międzynarodowy Staż Okinawa Kobudo. Treningi prowadził sensei KENYU CHINEN. Grupa "uczniowska" ćwiczyła w zakresie broni ; Sai, Tonkuwa, Nunchaku a grupa "mistrzowska"  z Sai, Tonkuwa, Nunchaku, Kama i Jo. W treningach wzięli udział kobudoka z krajowych klubów PUSKK oraz instruktorzy z Japonii, Irlandii, Francji, Republiki Czech, Słowacji i Węgier.


RELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=132Staż Okinawa Kobudo
2017-11-08
23:07:23

W dniach 4-5 listopada odbył się w Pińczowie Staż Okinawa Kobudo, który prowadzony przez sensei Aleksandra Staniszew. W treningach wzięli udział instruktorzy kobudo z Warszawy, Wołomina, Jaworzna, Poznania, Kielc, Tarnowa, Radzikowa, Władysławowa oraz Pińczowa  Treningi zostały przeprowadzone w zakresie broni : Bo, Sai, Tonkuwa, Jo, Eku, Kama. W dniu 5.11. został przeprowadzony przez przedstawiciela W.O.F. egzamin z okinawa kobudo z stopni mistrzowskich  1 - 3 dan. W dniach 25-26 listopada odbedzie sie w Warszwie staż Okinawa Kobudo prowadzony przez sensei KENYU CHINEN. Zakres broni dla poczatkujących; Sai, Tonkuwa, Nunchaku a dla zaawansowanych : Sai, Tonkuwa, Nunchaku, Jo, Kama."Światowy Dzień Karate" - "KARATE NO HI"
2017-10-25
16:42:39

25 października obchodzony jest na całym świecie w miejscach gdzie uprawiane jest oryginalne karate - "Światowy Dzień Karate" - "KARATE NO HI". Po raz pierwszy Prefektura Okinawy wprowadziła tą uroczystość w 2005 roku. Kulminacyjnym punktem obchodów jest wspólne wykonanie kata przez uczestnikow święta. W niedzielę w Pińczowie - członkowie PUSKK podczas celebracji "Karate No Hi" wykonali bazowe kata okinawskiego karate Fukyugata Ichi oraz bazowe kata Okinawa Shorin-Ryu Naihanchi Shodan. W uroczystości uczestniczyli karateka z krajowych klubów Shorin-Ryu z ; Gdańska, Grudziądza, Warszawy, Wołomina, Łodzi, Piaseczna, Kielc, Miechowa, Krakowa, Jaworzna, Starej Słupi, Lublina, Mielca, Pionek, Nowego Sącza, Tarnowa,  Sopotu, Radzikowa, Przemyśla i Pińczowa. Na zakończenie sensei Aleksander Staniszew wreczył uczestnikom pamiatkowe dyplomy.

RELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=131Sensei CHINEN w okinawskiej prasie
2017-10-25
16:06:41

W cięgu ostatnich miesiecy po raz kolejny okinawska prasa przedstawiła obszerny wywiad z sensei KENYU CHINEN. Sensei Kenyu Chinen zasiada w radzie doradczej Gubernatora Prefektury Okinawy . Rada składa się z 17 osób i w jej skład wchodzą politycy, biznesmeni i kilku mistrzów karate o światowym autorytecie, w tym sensei Chinen. Prasa okinawska ze wzgledu na dużą popularność i profesjonalizm naszej organizacji żywo interesuje się jej Prezydentem sensei Kenyu Chinen, który wyrasta teraz na niekwestionowany autorytet okinawskiego karate i kobudo.VIII Centralny Kongres Karate
2017-10-25
15:57:17

W dniach 21 - 22 października odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu "Nad Starą Nidą" w Pińczowie VIII edycja Centralnego Kongresu Karate. Jak co roku program Kongresu składał się z tych samych trzech kluczowych punktów: Konferencji naukowej, Gali "Sensei" i treningów. Kongres otworzył Prezydent PUSKK sensei Aleksander Staniszew. W ramach konferencji naukowej z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej rehabilitantka mgr Jolanta Oleksiak wygłosiła wykład na temat "Rola i kształtowanie mobilnosci w podstawowych wzorcach ruchowych" , a  prof. Aleksander Staniszew przedstawił "Uwarunkowania tworzenia logo klubowego" oraz omówił "Perspektywy rywalizacji sportowej w kontekście Światowego Turnieju Karate - Okinawa 2018". Galę "Sensei" otworzyło "resume edycji 2010-2016 Gali Sensei" w postaci dynamicznego video-clipu.  Następnie honorowy gość kongresu - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego dr Adam Jarubas wręczył tegorocznym laureatom krajowej nagrody "Sensei" statuetki. Laureatami edycji 2017 zostali sensei Darius Halczewski - 4 dan z Warszawy i sensei Piotr Wiśniewski - 5 dan z Radzikowa. . W części trzeciej treningi z zakresu dojo kumite w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej POKSTiR  prowadził  sensei Aleksandra Staniszew - 8 dan. Uczestniczyło w nich ponad stu dwudziestu karateka z klubów Shorin-Ryu z całego kraju oraz ekipy z Republiki Czech i Słowacji.


FOTORELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=130Staż shorin-Ryu Karate w Pińczowie
2017-09-24
23:13:26

W dniach 23-24 września odbył się w Pińczowie Staż Shorin-Ryu Karate inaugurujący rozpoczecie sezonu szkoleniowego 2017/18. Treningi prowadził sensei Aleksander Staniszew. W stażu wzięli udział instruktorzy z Gdańska, Warszawy, Wołomina, Lublina, Miechowa, Jaworzna, Radzikowa, Piaseczna, Krakowa, Tarnowa, Kielc, Nowej Słupi, Częstochowy, Poznania, Mielca, Kleszczowa, Pionek i Pińczowa. Na spotkaniu szefów klubów omówiono główne przedsięwziecia na bieżący rok szkoleniowy.

Copyright © 2000-2017 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew