Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 10.12.2019
KOMUNIKAT: Staż Shorin-Ryu Karate, Pińczów 7 -8 grudzień.

News
Staż Shorin-Ryu Karate
2019-12-08
22:04:13

W dniach 7-8 grudnia odbył się w Pińczowie Staż Shorin-Ryu Karate. Treningi prowadzil sensei Aleksander Staniszew. W stażu wzięli udział instruktorzy Shorin-Ryu Karate z klubów:  Warszawa, Kielce, Wołomin, Miechów, Jaworzno, Kraków, Pionki,Tarnów, Radzikow, Mielec, Kleszczów, Nowy Sącz, Grudziądz, Lublin, Poznań, Częstochowa, Pińczów. Po stażu został przedstawiony i zatwierdzony harmonogram zamierzeń PUSKK na nowy 2020 rok.Wschodnioeuropejski Staż Okinawa Kobudo
2019-11-28
23:19:12

W dniach 23-24 listopada odbył się w Warszawie Wschodnioeuropejski Staż Okinawa Kobudo. Treningi prowadził sensei KENYU CHINEN. W stażu wzięli udział kobudoka z 19 klubów Okinawa Kobudo z terenu całej Polski oraz goście z Czech, Słowacji, Węgier i Rosji. Ponad 80 kobudoka ćwiczyło techniki z Bo, Sai, Tonkuwa, Jo i Eku. Staż zakończyło Sayonara Party w Hotelu BW Felix.

PATRZ FOTORELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=147X Centralny Kongres Karate w Pińczowie
2019-10-30
00:24:53

 W dniach 26-27 października odbył się w Pińczowie 10-Centralny Kongres Karate składający się jak co roku z trzech części; Konferencji naukowej, Gali "Sensei" i dwóch bloków treningowych połączonych z obchodami Światowego Dnia Karate. W Kongresie uczestniczyło ponad 170 karateka z 32 klubów Shorin-Ryu z terenu całej Polski oraz goście ze Słowacji, Niemiec i Norwegii. Uroczystego otwarcia  Kongresu w sali widowiskowej PSCK dokonał Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo sensei Aleksander Staniszew.  Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości  otrzymali pamiątkowe medale upamiętniające 10 Centralny Kongres Karate, Galę "Sensei" oraz Światowy Dzień Karate. Później uczestnicy Kongresu obejrzeli film "Legendarni mistrzowie karate z Okinawy - sensei Kenyu Chinen". Tegoroczną konferencję naukową poprowadził  prof. dr hab. Tomasz Wąsowicz  z Politechniki Gdańskiej omawiając w dynamicznym wykładzie "Wpływ praw fizyki na efektywność uprawiania karate”.  Gala „Sensei” to jedyna taka uroczystość  w Polsce wyróżniająca najlepszych instruktorów krajowego karate. Laureatem tegorocznej  Jubileuszowej 10-Gali i zdobywcą prestiżowej statuetki  „Sensei” został Marcin Frelich z Akademii Okinawa Karate ShorinRyu w Lublinie . Galę uświetniła wspaniałym występem artystycznym śpiewaczka sopranowa Magdalena Warzecha-Hiller. Podczas Gali specjalne wyróżnienia otrzymały kluby z Warszawy (J.Chrzanowski), z Gdańska (E.A.Litwińscy), z Wołomina (G.Jarząbek), z Lublina (M.Frelich), z Przemyśla (K.Grabowski, M.Jałocha) i z Nowego Sącza (T.Zając, D,Tobiasz). Galę zamknął dynamiczny clideshow podsumowujący dotychczasowe Kongresy 2010-2018.  Ostatnia trzecia część Kongresu odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej POKSTiR gdzie specjalistyczne treningi Shorin-Ryu Karate poprowadził sensei Aleksander Staniszew.Treningi nastawione były na metodykę nauczania dojo kumite.   10 Centralny Kongres Karate zakończyła celebracja XV Światowego Dnia Karate „Karate No Hi” oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczestników.

PATRZ RELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=146Światowy Dzień Karate
2019-10-22
14:54:42

Corocznie 25 października obchodzony jest na całym świecie DZIEŃ KARATE (jap. „karate no hi”). Święto to zostało utworzone przez władze Prefektury Okinawy w 2005 roku. Powstałe na Okinawie karate zyskało sobie wielką światową popularność i jest obecnie postrzegane jako ważny element kultury ludzkości. Nic więc dziwnego, że ustanowienie Dnia Karate było koniecznością. Data 25 października nie jest wybrana przypadkowo. W tym dniu w 1936 roku odbyło się w Naha na Okinawie w Showa Kaikan spotkanie wybitnych autorytetów karate. Celem spotkania było określenie dróg rozwoju dla karate.  Organizatorem spotkania była okinawska gazeta „Ryukyu Shinpo”. W obradach uczestniczyli mistrzowie karate: Chomo Hanashiro, Choki Motobu, Choshin Chibana, Shinpan Shiroma, Chotoku Kyan, Juhatsu Kyoda, Chojun Miyagi, Chotei Oroku, Genwa Nakasone oraz 11 zaproszonych gości reprezentujących elity Prefektury Okinawy. Dyskutowano nad zatwierdzeniem nazwy karate pisanej jako „pusta ręka” (zapis ten jako pierwszy użył mistrz Chomo Hanashiro już w 1905 roku). Zaproponowano aby dodać do nazwy karate przyrostek „do” by pełna nazwa sztuki walki powstałej na Okinawie brzmiała Karate Do. Dyskutowano nad sposobem przeprowadzenia unifikacji kata z podziałem na dwie grupy: kata fundamentalne (Naihanchi i Sanchin) oraz Kaishu Kata (czyli pozostałe). Rozmawiano o konieczności usystematyzowania skali stopni, wymagań egzaminacyjnych i tytułów instruktorskich. Mówiono o wzrastającej pozycji karate na świecie i przywódczym charakterze Prefektury Okinawy w dalszym jego rozwoju. W kilka miesięcy później, w styczniu następnego roku zorganizowano kolejne spotkanie (na zamieszczonym zdjęciu mistrzowie uczestniczący w nim), na którym podjęto końcowe decyzje zainicjowane właśnie 25 października 1936 roku. Ponieważ były to kluczowe dla  całego światowego  karate  wydarzenia, władze Prefektury  Okinawy zadecydowały w 70-rocznicę tamtych wydarzeń aby to właśnie w tym dniu – dniu tego historycznego „meetingu” obchodzić  DZIEŃ KARATE.    /A.S. # PUSKK/Legendarni mistrzowie sztuk walki z Okinawy - sensei KENYU CHINEN
2019-09-24
13:15:53

Dziś w dniu 24.09.zostal wyemitowany dokumentalny film Chrisa Willsona wyprodukowany na Okinawie "Mistrzowie Karate z Okinawy - sensei KENYU CHINEN". W godzinnym filmie sensei KENYU CHINEN opowiada o swoich początkach trenowania karate i kobudo na Okinawie. Karate i Kobudo to dwie sztuki walki , które powstały na Okinawie i zdobyly sobie światową popularność - również o prawidlowym spojrzeniu na nie mówi w tej dokumentalnej produkcji sensei KENYU CHINEN.
link do filmu: https://youtu.be/5PKYXEKrXRg

Copyright © 2000-2019 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew