Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 25.04.2017
KOMUNIKAT: Międzynarodowy Staż Shorin-Ryu Karate & Okinawa Kobudo - Havlickuv Brod (Czechy) , 13 - 14. 05. 2017.



Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI KARATE SHORIN-RYU PUSKK




W dniach 29 - 30 maja, odbyły się w Ryrze w obiektach Hotelu "Perły Południa" Mistrzostwa Polski Dzieci Karate Shorin-Ryu PUSKK połączone z Międzynarodowym Festiwalem Dzieci Shorin-Ryu Karate. Gospodarzem imprezy był Nowosądecki Klub Okinawa Karate - kierowany przez sensei Tomasza Zająca - 4 dan.

W Festiwalu uczestniczyło ponad 200 dzieci, zaś w mistrzostwach wystartowało ich ponad 160, reprezentując kilkanaście klubów Shorin-Ryu z terenu 8 województw. Impreza przeprowadzona została w ramach programu Małopolska Nasz Region Nasza Szansa realizowanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Gośćmi honorowymi mistrzostw byli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Leszek Zegrda, Komendant Policji w Nowym Sączu - inspektor Witold Bodziony oraz Wójt Gminy Rytro - Władysław Wnętrzak.

Sędzią głównym mistrzostw był Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo sensei Aleksander Staniszew - 7 dan (Pińczów) Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie: Dariusz Draspa - 5 dan (Grudziądz), Dariusz Jędrzejczak - 5 dan (Łódź), Grzegorz Jarząbek - 5 dan (Wołomin), Krzysztof Grabowski - 4 dan (Przemyśl), Mieczysław Jałocha - 4 dan (Przemyśl), Zbigniew Magda - 3 dan (Mielec), Zbigniew Berłowski - 3 dan (Kleszczów), Jan Kopecky - 3 dan (Republika Czeska), Marcin Frelich - 2 dan (Lublin). Rolę sędziów technicznych pełnili sensei z NowosądeckiegoKlubu Okinawa Karate pod przewodnictwem Danuty Tobiasz - 3 dan oraz Marcin Piekarczyka - 2 dan.

Mistrzostwa były prowadzone w sposób profesjonalny przez Andrzeja Górszczyka. Opiękę medyczną sprawował CenterMed.
W pierwszym dniu przeprowadzono eliminacje, w drugim finaliści walczyli o 75 medalowych miejsc, w trzech głównych konkurencjach: kata, kata kumiwaza, kata oyo. Szczególnie ta ostatnia konkurencja, kata oyo, czyli aranżowana walka z zastosowaniem technik z danego kata dostarczyła dzieciom największych wrażeń.

Podczas Mistorzswa można było także wziąć udział w warsztatach kulinarnych tradycyjnej kuchni japońskiej, oglądnąć specjalnie przygotowany pokaz ratownictwa w Parku Liniowym "Ablandia", podziwiać występy Shorin-Ryu Karate i Okinawa Kobudo przygotowane przez Nowosądecki Klub Okinawa Karate a także średniowiecznych walk rycerskich grupy słowackiej "Sarus" oraz krakowsko-nowosądeckiej grupy rycerskiej "Fencing Arts". W specjalnym pokazie dla uczestników mistrzostw wystąpiła także specjalna grupa policji Komendy Miejskiej z Nowego Sącza oraz grupa taneczna ryterskich dziewcząt.

W rozegranym konkursie plastycznym, decyzją prof. Andrzeja Szarka zwyciężyła Róża Okoń z Kielc.





OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW


kategoria: Kata dziewcząt grupa A1


1. Wiktoria Grzech - Przemyśl
2. Sylwia Gaworecka - Przemyśl
3. Agnieszka Dewerenda - Kielce
kategoria: Kata dziewcząt grupa A2


1. Karolina Gródek - Nowy Sącz
2. Groń Emilia - Nowy Sącz
3. Żelazko Maja - Nowy Sącz



kategoria: Kata dziewcząt grupa B1


1. Monika Zabrowarna - Przemyśl
2. Kalina Kazimierczak - Stryków
3. Alicja Zieniewicz - Kwidzyn
kategoria: Kata dziewcząt grupa C


1. Ewa Tomczyk - Nowy Sącz
2. Agata Kazimierczak - Stryków
3. Laura Tong - Przemyśl



kategoria: Kata dziewcząt grupa C1+D1


1. Monika Strzemińska - Przemyśl
2. Sara Flisak - Przemyśl
3. Joanna Lupa - Przemyśl
kategoria: Kata dziewcząt grupa D3


1. Milena Gongało - ZGIERZ
2. Monika Abramowicz - Kwidzyn
3. Jagoda Łaba - Przemyśl



kategoria: Kata chłopców grupa A1


1. Marcel Piekarz - Nowy Sącz
2. Maksymilian Hebda - Nowy Sącz
3. Kacper Kurasz - Przemyśl
kategoria: Kata chłopców grupa A2


1. Jakub Siuta - Przemyśl
2. Kamil Kościuszko - Nowy Sącz
3. Mikołaj Kulig - Nowy Sącz



kategoria: Kata chłopców grupa B1


1. Paweł Dobrowolski - Przemyśl
2. Jakub Szymczak - Łódź
3. Patryk Kusiak - Kleszczów
kategoria: Kata chłopców grupa B2


1. Artur Jędrzejczak - Stryków
2. Paweł Mazur - Przemyśl
3. Hubert Cieślak - Kleszczów



kategoria: Kata chłopców grupa C1


1. Dominik Łuczyński - Przemyśl
2. Piotr Jankoś - Nowy Sącz
3. Piotr Mularczyk - Kleszczów
kategoria: Kata chłopców grupa C2


1. Jakub Waremczuk - Nowy Sącz
2. Jakub Dańko - Przemyśl
3. Krzysztof Żurawski - Przemyśl



kategoria: Kata chłopców grupa C3


1. Kewin Tong - Przemyśl
2. Norbert Budzyński - Zgierz
3. Mateusz Jałocha - Przemyśl
kategoria: Kata chłopców grupa D1


1. Tomasz Bik - Przemyśl
2. Piotr Szkopiński - Zgierz
3. Cezary Padamczyk - Wołomin



kategoria: Kata chłopców grupa D2


1. Radek Zikmund - Republika Czeska
2. Maciej Bochniak - Przemyśl
3. Kamil Bylinka - Wołomin
kategoria: Kata chłopców grupa D3


1. Mateusz Witek - Łódź
2. Maciej Jarząbek - Wołomin
3. Bartosz Szczęsny - Przemyśl



kategoria: Kata kumiwaza A


1. Nowy Sącz
Emilia Groń, Maksymilian Hebda, Marcel Piekarz

2. Przemyśl
Kacper Kurasz, Marcin Skowronek, Szymon Bal

3. Nowy Sącz
Kacper Migacz, Hubert Pióro, Dawid Rogoziński
kategoria: Kata kumiwaza B


1. Przemyśl
Eryk Dudek, Monika Zabrowarna, Laura Tong

2. Kleszczów
Oliwia Widera, Patryk Kusiak, Hubert Cieślak

3. Przemyśl
Paweł Mazur, Jakub Siuta, Korneliusz Sielski



kategoria: Kata kumiwaza C


1. Przemyśl
Mateusz Jałocha, Michał Makuch, Laura Tong

2. Nowy Sącz
Ewa Tomczyk, Jakub Waremczuk, Piotr Jankoś

3. Przemyśl
Magda Strzemińska, Monika Strzemińska, Joanna Lupa
kategoria: Kata kumiwaza D


1. Łódź
Borys Ornowski, Milena Gongało, Piotr Szczodrowski

2. Przemyśl
Bartosz Szczęsny, Marcin Bochniak, Monika Łaba

3. Wołomin
Maciej Jarząbek, Kamil Bylinka, Marek Płatek



kategoria: Kata oyo A


1. Przemyśl
Jakub Siuta, Jan Tarczyński

2. Przemyśl
Szymon Bal, Sylwia Gaworecka

3. Przemyśl
Kacper Kurasz, Marcin Skowronek
kategoria: Kata oyo B


1. Przemyśl
Laura Tong, Monika Zabrowarna

2. Przemyśl
Eryk Dudek, Paweł Dobrowolski

3. Grudziądz
Sandra Kubiak, Paulina Listopadzka



kategoria: Kata oyo C


1. Nowy Sącz
Ewa Tomczyk, Jakub Waremczuk

2. Przemyśl
Mateusz Jałocha, Kewin Tong

3. Przemyśl
Filip Grabowski, Krzysztof Żurawski
kategoria: Kata oyo D


1. Przemyśl
Marcin Bochniak, Bartosz Szczęsny

2. Przemyśl
Tomasz Zając, Damian Rozmus

3. Łódź
Milena Gongało, Piotr Szczodrowski



NAJLEPSZY ZAWODNIK


Monika Zabrowarna - Przemyśl
Kewin Tong - Przemyśl
Jakub Waremczuk - Nowy Sącz

Copyright © 2000-2017 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew