Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 28.09.2021
KOMUNIKAT: Staż Okinawa Kobudo, Pińczów 2 października 2021.

Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
JUBILEUSZ 30-LECIA W.O.F.
W dniach 5-6 maja 2006 r. odbyła się w Paryżu uroczysta ceremonia 30-lecia Shorin-Ryu Karate w Europie. Prekursorem Okinawa Karate i Kobudo na kontynencie europejskim jest okinawski mistrz Kenyu Chinen (9 dan). W 1976 r. został wysłany z Okinawy do Europy by tu rozwijać Shorin-Ryu Karate i Kobudo.

W jubileuszu wzięło udział kilkuset uczniów mistrza Chinena z całego świata. Polskę reprezentował sensei Aleksander Staniszew (7 dan), sensei Jerzy Chrzanowski (5 dan) i sensei Michael Kacprzak (1 dan). Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele administracji rządowej Francji oraz Ambasady Japonii w tym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje wysłanie przez Prefekturę Okinawy specjalnej 46 osobowej delegacji rządowej. W jej skład weszli przedstawiciele rządu, politycy, artyści oraz mistrzowie karate ze styli Goju-ryu, Shorin-Ryu, Uechi-ryu i Ryuei-Ryu. W specjalnej mowie Pani senator Itokazu reprezentująca Okinawę w senacie Japonii podkreśliła wielki wkład sensei Kenyu Chinena w propagowanie kultury Okinawy. Po raz pierwszy w historii karate Prefektura Okinawy wysłała swoją oficjalną delegację na imprezę tego typu. Powodem jest osoba mistrza Chinena, który obecnie na Okinawie cieszy się ogromnym autorytetem i uznaniem, a organizacja, którą utworzył - World Oshukai Okinawa Shorin-ryu Karatedo, Kobudo Federation darzy się się wielkim prestiżem.

W uroczystym programie po mowach oficjeli zaprezentowano tradycyjne tańce i muzykę Okinawy w wykonaniu zespołu artystów z Okinawy oraz pokazy karate i kobudo różnych szkół.

W treningach prowadzonych na zmianę przez sensei Meitatsu Yagi (10 dan, Goju-Ryu), Kenyu Chinen (9 dan, Shorin-Ryu) i Yasou Shimoji (9 dan, Uechi-Ryu) wzięło udział ponad 200 czarnych pasów z kilku kontynentów.

Uroczystości zakończył wykwintny bankiet na 550 osób.
Copyright © 2000-2021 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew