Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 28.09.2021
KOMUNIKAT: Staż Okinawa Kobudo, Pińczów 2 października 2021.

Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
JUBILEUSZ 25-LECIA SHORIN-RYU KARATE W POLSCE


W dniach 1-2 kwietnia 2006 r. odbyła się w Warszawie ceremonia obchodów Jubileuszu 25-lecia Okinawa Shorin-Ryu Karate w naszym kraju. Kulminacyjnym punktem obchodów był Międzynarodowy Staż Shorin-Ryu prowadzony przez okinawskiego mistrza Kenyu Chinen (9 dan).

Hanshi Kenyu Chinen przyjechał na uroczystość razem z małżonką Mutsuko. W dwudniowym stażu wzięło udział kilkuset karateka z kraju i zza granicy (w tym ponad 120 czarnych pasów). Podczas ceremonii zakończenia wręczono wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale z brązu i dyplomy. Karateka, którzy zdali egzaminy otrzymali certyfikaty na stopnie mistrzowskie w zakresie od 1 do 5 dan.

Po 25 latach istnienia w Polsce, Shorin-Ryu Karate jawi się jako stabilny, profesjonalny styl z ponad setką wykwalifikowanych instruktorów i 30 klubami. Polskie Shorin-Ryu jest rozpoznawalne na świecie, a jego krajowy lider - kyoshi Aleksander Staniszew (7 dan) - jest jedynym Polakiem, który za osiągnięcia w karate otrzymał nagrodę państwową władz japońskich wręczoną mu przez Gubernatora Prefektury Okinawa.
Copyright © 2000-2021 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew